Kalėdų Senelis prie šventiškai paserviruoto stalo

Kalėdų Senelis prie šventiškai paserviruoto stalo gali atnešti daugiau dovanų!

Šia ypatinga Kalėdų Senelio atėjimo proga tegul stalas per visą pobūvį būna skoningai padengtas. Todėl stenkitės jo neapkrauti daugybę valgių ir gėrimų. Labai patogus yra mažas staliukas su ratukais (jie turėtų būti didoki, kad nekliūtų už kilimo). Ant šio staliuko iš anksto padėkite suraikytos duonos, limonado ar mineralinio vandens, kavos puodelius, cukrinę, šaukštelius, kavinuką, galite ir vaisių, saldųjį patiekalą.

Kalėdų Senelio belaukiant

Tikriausiai neapsieisite be žuvies ir mėsos užkandžių. Tad dėkite dvi užkandžių lėkšteles: vieną – silkei ir žuviai, antrą – kitiems šaltiems užkandžiams. Tarp jų įtieskite audinio servetėlę. Užkandžių lėkšteles išdėliokite 60 cm atstumu vieną nuo kitos, 1 – 2 cm nuo stalo krašto. Jų kairėje padėkite duonos lėkšteles.

Jei bus valgomas karštasis patiekalas, užkandžių lėkštelių dešinėje padėkite peilį karštiems patiekalams, už jo du peilius šaltiems užkandžiams. Kairėje – šakutę karštiems patiekalams ir dar dvi – šaltiesiems užkandžiams. Deserto įrankius galite dėti ant stalo kartu su deserto lėkštelėmis arba duoti kartu su patiekalais.

Be abejo, svečius vaišinsite šampanu, gaiviaisiais gėrimais. Todėl taures (gaivai arba šampanui) statykite dešinėje už peilių (iš kairės į dešine, pradedant didžiausia). Šampaną geriausia laikyti kibirėlyje su ledais.

Baigus valgyti užkandžius (pavyzdžiui, silkę, žuvį), jiems skirti įrankiai ir lėkštės tuoj pat nuimami. Paprašykite, kad šventę padėtų jums suruošti dukra ar sūnus. Vaikai labai laukia Senelio su dovanomis, stengiasi būti geri ir jums tikrai padės. Nes jie žino, kad kai Kalėdų Senelis ateis, tikrai jiems atneš dovanų. Jie galėtų pakeisti indus ir įrankius, atnešti patiekalus, paduoti vaisius. Padėjėjas gali apsirengti įmantriau, kad išsiskirtų iš kitų svečių. Žinoma, Senelis tai būtinai pastebės ir pagirs.

Nesėdėkite visą vakarą už stalo! Iš anksto pagalvokite, kaip užimsite svečius. Galite pasiruošti mažų, nebrangių dovanėlių. Ant jų užrašykite ne tik svečio vardą, bet ir sąmojingą posakį arba šventinį linkėjimą. Dovanėles padėkite prie lėkštelės. Neblogai surengti loteriją. Jai skirtus daiktus sudėkite į pintinę ir leiskite svečiams traukti. Šventė būtų įdomesnė, jeigu surengtumėte dainų arba eilėraščių konkursą.

Tačiau ką bevalgytumėte, ką begertumėte, kaip besilinksmintumėte, nepamirškite – Kalėdos atėjo, – tai yra įžanga į Naujuosius metus.

Šio straipsnio autorė Dėstytoja Aušrelė Neverauskienė

Designed by SMThemes.com, thanks to: CrocoThemes.com, JDis.co and SJThemes.com