Šventinio stalo puošimas Kalėdų Senelio belaukiant!

Šventinio stalo puošimas Kalėdų Senelio belaukiant!

Serviruojant šventinį stalą svarbu laikytis vieno stiliaus: dėti vieno komplekto indus, bent jau tos pačios rūšies (fajansinius, porcelianinius, keraminius arba stiklinius), derinti jų staltiesę ir servetėles.

kaledu-senelis-sventinio-stalo-puosimas

Kalėdos turbūt didžiausia pasaulio dovanų, gerumo šventė. Kai didžioji dalis žmonių gauna dovanas, kai ateina Kalėdų Senelis atnešantis Kalėdinį džiaugsmą ir šilumą. Tuo pačiu tai tarsi įžanga į Naujuosius metus.

Džiugi nuotaika turėtų vyrauti ir namuose, ypač kambaryje, kuriame stovės vaišių stalas. Jei kambarys didelis, galite papuošti eglutę, jei mažas – gražiai atrodys eglės (pušies) šakelė, įmerkta į vazą, arba sausų gėlių puokštė, eglės šakelėms ir girliandomis apipintas šviestuvas.
Vaišių stalas turėtų rodyti metų laiką, pabrėžti šventės iškilmingumą. Labai puošniai atrodys stalas, užtiestas žalios spalvos staltiese, tarsi primenantis Kalėdų simbolį – žaliuojančią eglutę. Per stalo kraštą patieskite baltą dekoratyvinį takelį, simbolizuojantį Snaigių princesės skraistę. Tada ir servetėlių reikės baltos spalvos. Sulankstykite jas aukštos, iškilmingos formos (galėtų būti panašios į eglutę), sudėkite į duonos lėkšteles.

Viename stalo gale ant takelio galite pastatyti žvakidę, kad Baltabarzdžiui Seneliui būtų apšviestas takas į jūsų namus. O kitame – eglės šakelę. Ją papuoškite mažais žaisliukais ir žvakute. Žvakutę su laikikliu įtaisykite taip, kad galėtumėte uždegti žvakelę. Tai ne tik puoš stalą, bet ir skleis malonų kalėdinių dovanų kvapą. Didesnę puokštę galite sukomponuoti ir viduryje stalo. Pamerkite į vazą eglės arba pušies šakelę, ją papuoškite kaspinėliais, karpiniais, žaisliukais. Jei norite, kad puokštės kvepėtų, reikės citrinos. Jos žievės juosteles įvairiai išdėliokite ant eglės (pušies ) šakelės.

Kad stalas atrodytų puošnus ir iškilmingas, parinkite gražius indus bei įrankius.

Šio straipsnio autorė Dėstytoja Aušrelė Neverauskienė

Designed by SMThemes.com, thanks to: CrocoThemes.com, JDis.co and SJThemes.com